GenelGÜNCELHaberManşet

2020/11 Sayılı Esnek Çalışma Genelgesi Yayımlandı

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan imzalı 2020/11 sayılı COVID -19 Kapsamında Kamu Çalışanlarına Yönelik Tedbirler konulu genelge yayımlandı. 26 Ağustos 2020 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Genelgesiyle, ihtiyacı karşılayacak kadar asgari personel bulundurulması şartıyla, çalıştırılma biçimine bakılmaksızın kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlara, uzaktan çalışma, dönüşümlü çalışma gibi esnek çalışma yöntemi uygulanabilmesine ve idari izin verilmesine imkan sağlandı. 2020/11 Sayılı Yeni Esnek Çalışma Genelgesi Yayımlandı.

22 Mart 2020 tarihinde Kamuda idari izin ve uzaktan çalışma durumuyla ilgili daha önce genelge yayınlanmıştı. Bugün yayınlanan genelgede ise kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlara uzaktan çalışma, dönüşümlü çalışma gibi esnek çalışma imkanı sağlanacağı bildirildi.

Esnek Çalışma Uzatıldı mı? Yeni Esnek Çalışma Genelgesi

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında, Kamu Çalışanlarına Yönelik Tedbirler konulu genelge yayımlandı.

Yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Genelgesi ile Kovid-19 salgınının yayılımının en aza indirilmesi amacıyla, bu salgınla mücadeleyi ve salgının etkilerinin azaltılmasına yönelik faaliyetleri zafiyete uğratmama ve kamu hizmetlerini aksatmama şartıyla çalıştırılma biçimine bakılmaksızın kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlara uzaktan çalışma, dönüşümlü çalışma gibi esnek çalışma imkanı sağlanacak.

Buna dair usul ve esaslar Cumhurbaşkanlığı, bağlı, ilgili ve ilişkili kurum ve kuruluşları için üst yönetici; bakanlıklar, bağlı, ilgili ve ilişkili kamu kurum ve kuruluşları için bakan; taşra teşkilatları, (bakanlıklarca belirlenmemiş ise) ile mahalli idareler, bağlı kuruluşları ile mahalli idare birlikleri için ilgisine göre vali veya belediye başkanı; diğer kamu kurum ve kuruluşları için üst yönetici tarafından belirlenecek.

Yeni Esnek Çalışma Genelgesi Yayımlandı

. .

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Haftada 5 gün okula yüz yüze öğretim için gelmemi isteyen okul idarecileri öğretmenleri virüsün 2.zirve yaptığını sağlık bakanının duyurduğu bu günlerde riske sokmuyor mu? Ne kadar az gün okula gidersek daha az riske gireriz. Bu konuda mevzuatta nasıl hükümler var? Lütfen yardım ediniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!
Kapalı
Kapalı