Alt ManşetGenelGÜNCELHaberManşet

2020-2021 2. Dönem Yüz Yüze Uygulanacak Haftalık Ders Çizelgeleri Yayımlandı

2. dönem yüz yüze eğitim ders çizelgeleri yayımlandı. MEB Temel Eğitim Genel Müdürlüğü 01.06.2021 tarih ve yüz yüze eğitim uygulamaları konulu resmi yazı yayımladı.

Tüm resmî bağımsız anaokulu, uygulama sınıfı, özel eğitim anaokulları ve özel eğitim anasınıfları ile özel okul öncesi eğitim kurumlarında haftada 5 (beş) gün tam zamanlı olarak yüz yüze eğitime devam edilecektir.

Resmî ana sınıflarında, sınıfın bağlı olduğu okulun yüz yüze eğitim için açık olduğu günlerde seyreltilmiş sınıflarda yüz yüze eğitim yapılacaktır. 1-4 Haziran 2021 tarihlerinde ise resmî ortaokul, imam hatip ortaokulu ve ortaöğretim kurumları bünyesindeki ana sınıflarında haftada 2 (iki) gün yüz yüze eğitim yapılacaktır.

Resmî ve özel ilkokullarda 1 Haziran 2021 Salı gününden itibaren seyreltilmiş sınıflarda haftada 2 (iki) gün yüz yüze eğitim yapılacaktır.

Köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki ilkokul, ortaokul ve imam hatip ortaokulları ile bu okullar bünyesindeki ana sınıflarında ise 1 Haziran 2021 tarihinden itibaren haftada 5 (beş) gün tam zamanlı olarak yüz yüze eğitim yapılacaktır.

Resmî ve özel ortaokul ile imam hatip ortaokullarının tüm sınıf düzeylerinde 7 Haziran 2021 Pazartesi günü itibariyle seyreltilmiş sınıflarda haftada 2 (iki) gün yüz yüze eğitim yapılacaktır.

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bağlı özel eğitim anaokulları, özel eğitim ana sınıfları, ilköğretim kademesinde eğitim veren özel eğitim okulları ile bu kademelerde eğitim verilen özel eğitim sınıflarında 1 Haziran Salı gününden itibaren haftada 5 (beş) gün yüz yüze eğitim yapılacaktır.

İlkokul, ortaokul ve imam hatip ortaokullarında haftada 2 (iki) gün yapılacak yüz yüze eğitimlerde Ek-1 ve Ek-2’deki Çizelgeler uygulanacaktır.

2. dönem yüz yüze eğitim ders çizelgeleri

2. dönem yüz yüze eğitim ders çizelgeleri
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı