GÜNCELHaber

29 Ekim’de Ek Ders Ücreti Ödenecek mi?

2020 yılı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tatili 28 Ekim Çarşamba günü öğleden sonra başlayacak ve 29 Ekim Perşembe günü akşamı sona erecek. Peki öğretmenlere resmi tatil olan 28 Ekim ve 29 Ekim’de Ek Ders Ücreti Ödenecek mi ?

16.12.2006/26378 sayılı Resmi Gazete’ de yayınlanan Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar’ ın 16. Maddesinin 1-b fıkrasında ” İl düzeyinde millî ve mahallî bayramların kutlamaları için kurulan hazırlık komitelerinde görevlendirilen yönetici ve öğretmenler, millî ve mahallî bayramların hazırlık çalışmalarına katılan yönetici ve öğretmenler, söz konusu bayramların hazırlık çalışmalarına ve törenlerine sınıf veya okul bütünlüğünde katılan öğrencilerin öğrenim gördüğü eğitim kurumlarının yönetici ve öğretmenleri ile millî bayramlar nedeniyle tatil edilen günlerde(1) ders görevlerini yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler, bu sürelerde üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim ve hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılırlar.” denilmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar’ ın 16. Maddesinin 1-b fıkrasına istinaden resmi tatil olan 28 Eylül ve 29 Ekim tarihlerinde öğretmen ve yöneticiler üzerlerinde bulunan ders, ek ders ve ders niteliğinde yönetim ve hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılacaklar ve varsa ek ders ücretlerini alacaklardır.

29 Ekim'de Ek Ders Ücreti Ödenecek mi

. . 29 Ekim’de Ek Ders Ücreti Ödenecek mi ?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı