GenelGÜNCELHaberManşet

Aday Öğretmen Yetiştirme Programı Konulu Resmi Yazı Yayımlandı

Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından 07.01.2021 tarihli ”Aday Öğretmen Yetiştirme Programı” konulu resmi yazı yayımladı. Resmi yazıda aday öğretmen yetiştirme programı sürecinde açıklamalara yer verildi.

Resmi yazıda göre yapılması gerekenler şu şekilde sıralandı.

1-Programın güncellenmesinden önce aday öğretmen tarafından doldurulan formlar geçerli sayılacak ve aday öğretmen dosyasında bulunacaktır.

2-04 Ocak 2021 tarihi itibariyle güncellenen formlar kullanılacaktır. Modül üzerinden doldurularak çıktısı alınan ve imzalanan formlar aday öğretmen dosyasında muhafaza edilecektir.

3-2020 yılından eksik formu olan aday öğretmenler yeni formları kullanabilecektir. Bu formlar sisteme girilmeyecek olup el yazısı ile ya da bilgisayarda doldurulan ve imzalanan formlar aday öğretmen dosyasında muhafaza edilecektir.

4-MEBBİS Aday Performans Değerlendirme Modülü’nde yetiştirme sürecinde bulunması gerekirken modülde aday öğretmen olarak görünmeyen öğretmenlere yeni formun tanımlanabilmesi için bu durumdaki öğretmen bilgileri ile modülde yetiştirme süreci form girişinde eski form olması gerekirken eksik/hatalı girişlerden dolayı yeni form tanımlanan aday öğretmenlere eski formun tanımlanması için, il millî eğitim müdürlüklerince gerekli incelemeler yapıldıktan sonra, yetiştirme programını eksiksiz tamamlayanların bilgileri ekte yer alan forma işlenerek, 15 Ocak 2021 tarihine kadar Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğüne gönderilecektir.

Aday Öğretmen Yetiştirme Programı

. . Aday Öğretmen Yetiştirme Programı

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı