GenelGÜNCELHaberManşet

Adaylık Kaldırma Sınavı Kaldırılmalıdır

Adaylık Kaldırma Sınavı Kaldırılmalıdır. Bilindiği üzere sözleşmeli öğretmenler göreve atandıktan sonra bir yılın sonunda adaylık kaldırma sınavına girmektedir.

Üniversite sınavı, üniversite bittikten sonra öğretmen olabilmek için zorlu KPSS ile öğretmenlik mesleğine atanmak için çabalayan öğretmenlere bir de öğretmenlik süreci içerisinde bir sınava tabi olmaları büyük yük getirmektedir.  

Anadolu Eğitim Sendikası Milli Eğitim Bakanlığına başvurarak öğretmenliğe atandıktan sonra bu şekilde bir sınava tabi olmaya gerek olmadığını ve kaldırılmasını talep etti.

T.C.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI

    İlgi:  a) 17/04/2015 Tarih ve 29329 Sayılı Resmi Gazetede Yayınlanan Milli Eğitim Bakanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği

            Bilindiği üzere sözleşmeli öğretmenler göreve atandıktan sonra bir yılın sonunda adaylık kaldırma sınavına girmektedir. Üniversite sınavı, üniversite bittikten sonra öğretmen olabilmek için zorlu KPSS ile öğretmenlik mesleğine atanmak için çabalayan öğretmenlere bir de öğretmenlik süreci içerisinde bir sınava tabi olmaları büyük yük getirmektedir. Zaten 2021 yılı için yapılmamış olan Adaylık Kaldırma Sınavı’ nın özellikle içinde bulunduğumuz süreçlerde gereksiz olduğunu ve kaldırılması gerektiğini düşünmekteyiz.

            Gereğini arz ederiz.

Adaylık Kaldırma Sınavı Kaldırılmalıdır

. . Adaylık Kaldırma Sınavı Kaldırılmalıdır

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı