GenelGÜNCELHaberManşet

GEYLAN “Karantinaya Alınan Öğretmenlerin Ek Ders Ücretleri Kesilmemeli”

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip GEYLAN “Karantinaya Alınan Öğretmenlerin Ek Ders Ücretleri Kesilmemeli” dedi. GEYLAN’ ın açıklaması şöyle;

Yüzyüze eğitimin başlamasıyla birlikte, öğretmenler ve okul yöneticilerimiz, öğrencilerimizin öğrenme kaybının telafi edilmesi için büyük gayret ortaya koyuyorlar. Ancak @tcmeb, bazı illere gönderdiği görüş yazısıyla bu süreçte covid testi pozitif çıkan ve bu nedenle 14 gün karantinaya alınan öğretmen ve okul yöneticilerimizin ücretlerinin ödenmeyeceğini bildirdi. Bu kabul edilemez! Aylardır sadece eğitimde değil, vefa grupları ve filyasyon ekiplerinde de görev alarak türlü edakarlıklarla hizmet üreten eğitim çalışanlarını cezalandırmak anlamına gelen bu tutum derhal düzeltilmelidir.

Karantinaya alınan öğretmen ve okul yöneticilerimiz de İDARİ İZİNLİ sayılmalı ve ücretlerinde hiçbir kesintiye gidilmemelidir.

Bu ülkenin bütçesi, karantinaya alınan meslektaşlarımızın üç kuruşluk ek ders ücretlerinden yapılacak tasarrufla(!) şaha kalkmayacaktır herhalde! Sayın @ziyaselcuk ve Hükümet’ten beklentimiz; gerekli düzenlemeyi bir an önce hayata geçirilmesidir.

Karantinaya Alınan Öğretmenlerin Ek Ders Ücretleri

. . Karantinaya Alınan Öğretmenlerin Ek Ders Ücretleri Kesilir mi?

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı