GenelGÜNCELHaberManşet

MEB Yazılı Sınavların Nasıl Yapılacağını Açıkladı mı?

Milli Eğitim Bakanlığı Koronavirüs nedeniyle uzaktan eğitimin yapıldığı 2020 – 2021 eğitim yılı 1. dönemde sınavların nasıl yapılacağı öğrenciler ve veliler tarafından merak ediliyor. 2020 2021 eğitim yılı 1. dönemde kaç yazılı olacak? 2020 – 2021 eğitim yılı 1. dönem sınavları ne zaman yapılacak? 1. dönem yazılı süresi ne kadar olacak? 1. dönem Yazılı Sınavları Nasıl Yapılacak ?

Henüz Milli Eğitim Bakanlığı tarafından resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak okulların fiziki şartları göz önünde bulundurularak bir sınıfta yer alan öğrencilerin gruplandırılarak yazılı sınavların yüz yüze uygulanması beklenmektedir.

Okul idareleri sınav programlarını, öğrencileri gruplara ayırarak oluşturacak ve ilan edeceklerdir. Öğrenciler sınav tarihlerinde okula giderek yazılı sınavlarına girebileceklerdir.

Ölçme ve değerlendirme uygulamalarının tamamında Covid-19 salgını ile ilgili tedbirler; “Eğitim Kurumunda Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu” na göre okul yönetimlerince alınacaktır.

1. dönem Yazılı Sınavları Nasıl Yapılacak

. . 1. dönem Yazılı Sınavları Nasıl Yapılacak

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı