GenelGÜNCELHaberManşet

Öğretmenler İkinci Tayin Hakkı İstiyor

Öğretmenler 2. İl dışı ve 2. özür grubu ataması yapılmasını istiyor. Peki 2. il dışı atama olacak mı ?

Kontenjan azlığından dolayı il dışı mağduru öğretmenler ikinci il dışı atama yapılmasını istiyor. Öğretmenlerin 2021 il dışı yer değiştirmelerinin yapılmasının ardından açılan kontenjanların yetersizliği, ikinci il dışı atama isteğini doğurdu.

İl dışı atama sonuçları 4 Ağustos 2021 tarihinde açıklandı.
Milli Eğitim Bakanlığının önceki yıllarda öğretmenlerin taleplerine sessiz kalmayarak ikinci defa il dışı hakkı verdiği yıllar olmuştu.

Bu senede öğretmenler MEB’e çağrıda bulunarak ikinci kez iller arası yer değiştirme tayin hakkı istemektedir. İl dışı atamalarından sonra dolayısıyla bazı okul ve kurumlar atandığı yere gitmeyen öğretmenler var. Özelikle özür grubu atamalarından sonra Öğretmenler de haklı olarak 2. İl dışı tayinlerinin yapılmasını istiyor.

Ayrıca bir çok öğretmen yaşanan yangın sel gibi gibi doğal afetlerden pandemide kaybettikleri yakınlarıyla ilgilenmekten il dışı ve özür grubu atamalarına başvuramadılar.

Bütün bunlarla birlikte büyük bir kitle de yer değiştiremedi. Özellikle bazı branşlarda tercih edilebilecek il ve okul sayısı oldukça sınırlı tutuldu. Hizmet puanı çok yüksek olmayan öğretmenler yer değiştiremedi. Tayini çıkmayan öğretmenler bakanlıktan 2. İl dışı ve 2. Özür grubu atamalarının yapmasını istiyor.

2. il Dışı

. . 2. il dışı atama olacak mı ?

Etiketler

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. 2. İl dışı hakkı mutlaka verilmelidi. İl dışı lise kazanan çocuğumdan ayrı kalmak istemiyorum.

  2. 2. il dışı talebi haklı bir taleptir. Afet bölgesindeki öğretmenlerin tercih sürecindeki mağduriyeti ve açılan kontenjanların büyük bir bölümünün zorunlu hizmet bölgesi oluşu adil kontenjanlarla yeniden tayin hakki verilmesini gerekli kılmaktadır

  3. Yıllardır atama bekliyoruz. il dışı atamalarında adaletsizlik var il içi il dışı aynı anda yapilmali siralamalar aynı anda çalıştırılmali.boylece il dışı mağdurları her yıl mutsuz ve umutsuz olmayacaktır. böylece adalet sağlanmış olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı