GenelGÜNCELHaberManşet

Öğretmenlerin Mayıs Ayı Ek Ders Ücretleri

Koronavirüs pandemisi nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı okullarda öğretmen ve yöneticilerin idari izinlerinin 31 Mayıs 2020 tarihine kadar uzatılmasıyla birlikte uzaktan eğitime devam edilmektedir. Mayıs ayında uzaktan eğitim veren öğretmenlerin hafta içine denk gelen 19 Mayıs Atatürk’ ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile Ramazan Bayramı’nda ek derslerinin nasıl hesaplanacağı merak edilmeye başlandı. Mayıs Ayı Ek Ders Ücretleri ile ilgili ayrıntılar haberimizde…

19 MAYIS’TA EK DERSLER ÖDENECEK Mİ?

Yasal olarak 2008 yılında Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar’da değişiklik yapılarak Milli Bayramlarda yönetici ve öğretmenlere ek ders ödemesinin yapılması sağlanmıştır. Bu sebeple 19 Mayıs günü resmi tatil sebebiyle ders yapmayacak olan öğretmen ve idarecilerin ek dersleri ödenecek. Herhangi bir kesinti yapılmayacak.

RAMAZAN BAYRAMINDA EK DERS ÜCRETİ ÖDENECEK Mİ?

Bu yıl Ramazan Bayramı 24 Mayıs Pazar 25 Mayıs Pazartesi ve 26 Mayıs Salı gününe denk gelmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar’ da sadece. Milli Bayramlarda yönetici ve öğretmenlere ek ders ödemesinin yapılması kararına istinaden. Ramazan Bayramının 25 Mayıs Pazartesi ve 26 Mayıs Salı gününe denk gelen günlerinde ek ders ücreti ödemesi yapılmayacaktır.

MAYIS AYI EK DERSİ NASIL HESAPLANIR?

Mayıs Ayı Ek Ders Ücretleri

28 Mart tarihli Milli Eğitim Bakanlığının Eğitim Faaliyetlerinin durdurulması başlıklı yazısına göre, tüm öğretmenlere sadece girdikleri ders için ve ders dışı hazırlık planlama görevleri için ücret ödenecektir. Bunun dışındaki görevler 1 Eylül’ e kadar iptal edildiğinden ek ders ücreti ödenmeyecektir. (DYK, nöbet, evde eğitim, egzersiz, iyep, kurs, yetiştirme kursu, hizmet içi eğitim  açık lise, pansiyon nöbeti vb. görevler)

. . Mayıs Ayı Ek Ders Ücretleri

Etiketler

İlgili Makaleler

7 Yorum

  1. Acaba neden müdürün mayısın son haftası 0 0 4 5 5 ve müdür yardımcısının 0 0 3 4 4 onu anlamadım.

  2. Müdürler haftada 24 saat, müdür yardımcıları ise haftada 19 saat ek ders ücreti almakta olup genel olarak ek dersler haftanın günlerine müdürler için 5-5-4-5-5 olarak, müdür yardımcıları için ise 4-4-3-4-4 olarak dağıtılmaktadır. Bayramın 1. ve 2. günü ek ders ücreti verilemeyeceği için 2 günlük kesinti yapılacaktır.

  3. 27 saate giren bir branş öğretmeni bayram haftasında ne kadar ek ders alır arkadaşlar bir de müdür vekilinin nasıl yazılır

    1. 27 saat derse giren öğretmenin bayram tatili olduğu günkü ders saati sayı önemlidir. 27 saatten bayram tatili olan günlerdeki ders saati sayısı çıkarılır. Kalan saatten de 15 saat maaş karşılığı çıkarılıp kalan saate her 10 saat için 1 saat planlama ve hazırlık ek ders saati eklenir.
      Müdür vekili 22. maddeye göre görevlendirildi ise bayram haftası 0-0-4-5-5 olmak üzere toplam 14 saat diğer haftalarda ise 5-5-4-5-5 olmak üzere toplam 24 saat ek ders ücreti alır. 16. maddeye göre görevlendirildi ise bayram haftasında 0-0-4-3-4 olmak üzere toplam 11 saat diğer haftalarda ise 4-3-4-3-4 saat olarak toplam 18 saat ek ders ücreti alır.

  4. Bu ay kaç tl.ek ders aldınız ben 566 tl.aldim branş öğretmeniyim malum süreçte derslerimiz düştü fakat çok.dusuk geldi bu ay ki ek ders

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı