GenelGÜNCELHaberManşet

Okul Kantinleri Denetimli Olarak Açılmalıdır

Okul Kantinleri Açılacak mı ? Okul kantinleri ne zaman açılacak? Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan okul kantinleri ile ilgili yapmış olduğu açıklamada kantinlerin kapalı olmasını eleştirdi. Geylan, okullara gönderilen resmi yazı ve açıklamalarla ikinci bir emre kadar okul kantinleri kapatıldı. Oysa ki, kontrollü ve denetimli şekilde kantinlerin de açılması gerekmektedir. Aksi durumda öğrencilerimiz kantinlerin kapalı olduğu teneffüslerde veya okula giriş çıkışlarda okul çevrelerinde kontrolsüz ve sağlıksız gıda tüketimine mahkum bırakılmış olacaktır dedi. Talip Geylan’ ın açıklaması şöyle;

OKUL KANTİNLERİ DENETİMLİ ŞEKİLDE AÇILMALIDIR!

Milli Eğitim Bakanlığı salgınla mücadele kapsamında videolar hazırlamış. Bunlardan bir tanesi de öğrencilerimizin kantinlerde uyması ve dikkat edilmesi gereken hususları ihtiva ediyor. Fakat hali hazırda kantinler kapalı!

Okullara gönderilen resmi yazı ve açıklamalarla ikinci bir emre kadar okul kantinleri kapatıldı. Oysa ki, kontrollü ve denetimli şekilde kantinlerin de açılması gerekmektedir. Aksi durumda öğrencilerimiz kantinlerin kapalı olduğu teneffüslerde veya okula giriş çıkışlarda okul çevrelerinde kontrolsüz ve sağlıksız gıda tüketimine mahkum bırakılmış olacaktır.

Öte yandan malumdur ki, salgın döneminde ekstra hijyen tedbirlerinin alınması anlamında ilave sorumluluklar yüklediğimiz ve fakat bu faaliyetler için yeterli ödenek tahsis etmediğimiz okullarımızın tek gelir kaynağı kantinlerdir. Dolayısıyla Milli Eğitim Bakanlığı çocuklarımızın sağlığı ve okullarımızın gelirleri bakımından kantinler hususunda da düzenleme yaparak okul yöneticilerimize ve öğrencilerimize kolaylık sağlamalıdır.

Okul Kantinleri Açılacak mı

. . Okul Kantinleri Açılacak mı ?

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı