GenelGÜNCELHaberManşet

Okul Öncesi Öğretmenleri Seslerini Duyurmaya Çalışıyor.

Okul Öncesi Öğretmenleri Seslerini Duyurmaya Çalışıyor. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de son günlerde Covid-19 vaka sayıları hızla artmaktadır. Bilim Kurulunun tavsiyesi üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu toplantısında tüm resmi ve özel okullarda Covid-19 önlemleri kapsamında uzaktan eğitime geçilmesine karar verilmişti. Ancak uzaktan eğitime geçme kararının üzerinden 24 saat bile geçmeden MEB tarafından yayımlanan yeni bir genelge ile resmi ve özel tüm okul öncesi eğitim kurumlarının haftada 5 gün, bir ders saati 30 dakika olmak üzere günde 6 ders saati yüz yüze eğitime devam edilmesine karar verilmiştir. Bu kararın alınmasının arkasında bazı özel anaokulu sahiplerinin olduğu iddia edilmektedir.

Tüm eğitim kademelerinde uzaktan eğitime geçilmesine karar verildiği halde son anda çalışan velileri rahatlatmak adına okul öncesi okulların açık kalacak olmasına öğretmenler bakıcıdegilogretmeniz diyerek tepki göstermişler ve seslerini duyurmaya çalışmışlardır.

Milli Eğitim Bakanlığının almış olduğu bu kararla anaokulları ve anasınıflarının eğitim kurumu olmaktan ziyade bir bakım evi olarak görüldüğü algısı ortaya çıkmaktadır. Halbuki Okul Öncesi Eğitimin Amaçlarına bakıldığında çocuk bakıcılığı gibi bir görev bulunmamaktadır.

Velilerin Milli Eğitim Bakanlığına bağlı anaokullarını, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı kreş ve gündüz bakım evleri ile karıştırmaları normal kabul edilebilir. Ancak Milli Eğitim Bakanlığının anaokullarını kreş olarak görülmesine sebep olan bu karar okul öncesi öğretmenlerini kırmıştır.

Milli Eğitim Bakanlığının bu kararı tekrar gözden geçirmesi umuduyla…

Not: Okul Öncesi öğretmenleri sosyal medyadan #OkulÖncesiAşıyıMıBuldu etiketiyle seslerini duyurmaya çalışıyor.

Okul Öncesi Öğretmenleri Seslerini Duyurmaya Çalışıyor

Öğretmenlerin yaptığı paylaşımlardan bazıları şöyle;

Amaç eğitimse tüm kademeleri açmak lazım. Amaç eğitim değil çocuğu bırakacak bir yer ise bu anasınıfı değil kreşlerdir.

Okul öncesi öğretmenleri olarak bugüne dek çalışmaktan hiçbir zaman yorulmadık, yüz yüze eğitimi destekledik. Fakat tüm kademeler kapanırken, velileri mutlu etmek için 1 günde karar değişmeniz eğitimle örtüşmüyor!

Sayın bakanımızdan açıklama bekliyoruz. Lütfen bizim sesimizi duyun. Bizleri salgının en üst seviyede olduğu şu günlerde çaresiz bırakmayın lütfen. Ailemiz ve kendimiz için endişeleniyoruz binlerce okulöncesi öğretmeni olarak kulağımız sizde.

Bir kesim de bakıcılığı niye küçümsüyorsunuz diye duyar kasıyor estağfurullah biz kimseyi küçümsemiyoruz herkese saygımız sonsuz ama saygı görmüyoruz mesele o. hiç yıllarca dirsek çürüten bakıcı görmemiştik şaşkınlığımız ondan

Risk varsa okulöncesi de uzaktan olsun. Risk yoksa diğer kademeler de açılsın…

Kalem tutma çalışmalarını sosyal mesafeyle nasıl yapabiliriz ? Çocuk gelip sarılmak istiyor ne kadar kendimizi tutabiliriz ? Önce çocuklarımızı sonra bizi düşünün.

. . Okul Öncesi Öğretmenleri Seslerini Duyurmaya Çalışıyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!
Kapalı
Kapalı