Özel Eğitim Öğrencileri Okula Gidecek mi? 21 Eylülde Özel Eğitim Okulları

Özel Eğitim Anasınıfları ile Özel Eğitime İhtiyacı Olan 1. Sınıf Öğrencileri Okula Başlayacak mı?

21 Eylül’ de Özel Eğitim Öğrencileri Okula Gidecek mi ? 21 Eylül’ de özel eğitim sınıfları açılacak mı? 21 Eylül’ de Özel Eğitim Öğrencileri Okula Başlayacak mı? Özel Eğitime İhtiyacı Olan 1. Sınıf Öğrencileri Okula Başlayacak mı? 21 Eylül’ de Özel Eğitim Anasınıfları Açılacak mı? 12 Eylül’ de Özel Eğitim Anaokulları Açılacak mı?

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Genel Müdür Mehmet Nezir GÜL imzalı 15.09.2020 tarih ve 12792279 sayılı resmi yazı yayımlandı. Buna göre özel eğitim anaokulları, özel eğitim anasınıfları ve özel eğitim ihtiyacı olan 1. Sınıf öğrencileri 21 Eylül Pazartesi günü yüz yüze eğitim ve uzaktan/canlı eğitime devam edecekler. Diğer sınıf sevileri ise uzaktan/canlı eğitime devam edeceklerdir. Yüz yüze eğitimde öğrencilerin okula devamının sağlanmasında velilerin tercihi esas alınacaktır. Yüz Yüze eğitim alacak öğrenciler uyum haftasında 1 gün, diğer haftalarda ise haftada 2 gün olacaktır.

Uyum haftasında yüz yüze eğitim faaliyetlerinde bir şubede bulunan öğrencilerden okulun fiziki şartları öğrenci yoğunluğu dikkate alınarak gruplar oluşturulacaktır. Ders süreleri 30 dakikaya azaltılarak öğrencilerin en geç 12.30 da okuldan ayrılmaları sağlanacaktır.

21-25 Eylül Eylül 2020 tarihleri arasında BEP esas alınarak değerlendirme ve performans belirleme çalışmaları yapılacaktır.

28 Eylül 2020 tarihinden sonraki haftalarda yüz yüze eğitim gören sınıflarda eğitim süreleri 30 dakika olacak şekilde 2 grup oluşturularak devam edecektir. 1. Grup Pazartesi-Salı 2. Grup Perşembe ve Cuma günleri yüz yüze eğitim yapacaklar. Çarşamba günleri ise tüm gruplar uzaktan eğitime devam edeceklerdir.

Özel Eğitim Öğrencileri Okula Gidecek mi

. . Özel Eğitim Öğrencileri Okula Gidecek mi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir