GenelGÜNCELHaberManşet

Sınavlar Uygun Görülen İllerde 8 Mart 2021 Tarihinden İtibaren Yapılacak

1 Mart 2021 tarihinde yapılması planlanan sınavlar, uygun görülen illerde 8 Mart 2021 tarihinden itibaren yapılacak. Sınavlar 8 Martta Yapılacak mı?

Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulunca belirlenen kriterlere göre, eğitim ve öğretim faaliyetlerine yönelik yeni düzenlemelerin, 1 Mart 2021 Pazartesi günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısında  alınan kararlar çerçevesinde, İl Hıfzıssıhha Kurullarınca “Yerinde Karar” uygulamasıyla hayata geçirileceği kamuoyu ile paylaşılmıştır. 

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrasında alınacak kararlara göre,  eğitim ve öğretim iş ve işlemlerine yönelik yeni planlamalar yapılması gerektiğinden, 01 Mart 2021 tarihinde yapılması planlanan sınavların, uygun görülen illerde 8 Mart 2021 tarihinden itibaren daha önce belirtilen usul ve esaslar çerçevesinde planlanıp uygulanabilecektir.

Resmî ve özel farklı okul tür, kademe ve sınıf seviyelerinde başlatılması planlanan yüz yüze eğitime ilişkin durumun ise Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonucunda kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Sınavlar 8 Martta Yapılacak

. Sınavlar 8 Martta Yapılacak mı?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı