GenelGÜNCELHaberManşet

Telafide Ben de Varım Programı Uygulama Esasları Yayımlandı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 5 Temmuz – 31 Ağustos 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan telafide bende varım uygulama kılavuzu yayımlandı. Planlanan etkinliklere https://telafidebendevarim.meb.gov.tr adresinden ulaşılabilecektir.

Resmi yazıyı indirmek için TIKLAYINIZ

“Telafide Ben de Varım” Programı Usul ve Esasları İçin TIKLAYINIZ

VELİ İZİN DİLEKÇESİ için TIKLAYINIZ

Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonu hedefleri doğrultusunda eğitimde fırsat adaletini sağlamak, okullar arasındaki başarı ve imkan farklılıklarını azaltmak, Covid-19 salgını sürecinde gerçekleştirilen seyreltilmiş, uzaktan eğitim faaliyetlerinin sona erdiği yaz tatili döneminde çocuklarımızın fiziksel, sosyal-duygusal ve akademik gelişimlerini bilimsel, sosyal, kültürel ve sportif eğitim faaliyetleri ile desteklemek amacıyla “Telafide Ben de Varım” Programı hazırlanmıştır.

Okul öncesi eğitim, ilköğretim, ortaöğretim ve özel eğitim okullarımızda öğrenim gören çocuklarımız için 5 Temmuz – 31 Ağustos 2021 tarihleri arasında okul, ilçe ve il genelinde gerçekleştirilecek Program kapsamındaki bilimsel, sosyal, kültürel, sportif eğitim faaliyetleri ile etkinlikler planlanmış olup https://telafidebendevarim.meb.gov.tr adresinde yer almaktadır.

Bu kapsamda düzenlenecek faaliyetlere ilişkin uygulama esasları ekte yer almakta olup “Telafide Ben de Varım” Programı kapsamında il genelinde düzenlenecek eğitim faaliyetleri için ilinizdeki tüm kamu kurum ve kuruluşlarıyla iş birliği yapılarak tesislerin bedelsiz olarak kullandırılması, Valiliklerce oluşturulacak Kurul koordinasyonunda gerekli planlamaların yapılıp öğrencilerimizin etkin ve verimli bir yaz dönemi geçirmelerinin sağlanması hususunda,
Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.

telafide bende varım uygulama kılavuzu

Telafide bende varım uygulama kılavuzu

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı