GenelGÜNCELHaber

Uzaktan Eğitimde Rehber Öğretmenler Ek Ders Ücreti Alacak mı?

Uzaktan eğitimde rehber öğretmen ek dersi olacak mı? Uzaktan Eğitimde Rehber Öğretmenler Ek Ders Ücreti Alacak mı? Ara Tatilden sonra Rehber öğretmenler ne kadar ek ders ücreti alacak?

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül, rehber öğretmenlerin, uzaktan eğitim sürecinde çalışmalarını uzaktan ve yüz yüze olarak yaptıkları için, ek ders ücretlerinden fiilen okulda bulunma durumlarına bakılmaksızın tam olarak faydalanmaları gerektiğini belirtti.

Mehmet Nezir Gül, Rehber öğretmenlerin çalışmalarını sene başında yapılan okul rehberlik programı dahilinde yürüttüklerini, bu süreçte içerikler oluşturma ya da oluşturulan içerikleri öğrenci, öğretmen ve velilere ulaştırma, öğrencilerin psikolojik sağlamlığını destekleme, okulların ihtiyacına yönelik olarak genel ve özel hedefler doğrultusunda hizmetler yürütme, öğrencilere uzaktan erişimle bilgilendirme vb. faaliyetleri gerçekleştirmekte olduğunu ifade etmiştir.

Rehber öğretmenlerin bu çalışmaları okulda bulunmadıkları günlerde de EBA sisteminde tanımlanabilen rehberlik saatlerinden ve diğer çevrimiçi araçlardan faydalanarak uzaktan erişimle gerçekleştirmekte ve sonuçları e-rehberlik sistemine işlemekte olduğunu belirten Gül, rehber öğretmen/psikolojik danışmanların da uzaktan eğitim sürecinde öğretmen/yöneticilerle birlikte haftada en az bir gün okulda bulunacaklarını ifade etmiştir.

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül uzaktan eğitim sürecinde rehber öğretmen/psikolojik danışmanların çalışmalarını uzaktan ve yüz yüze olarak yaptıkları, bu nedenle ek ders ücretlerinden fiilen okulda bulunma durumlarına bakılmaksızın tam olarak faydalanmaları gerektiği ve okulda haftada bir gün bulunmaları gerektiğini belirtmiştir.

Uzaktan eğitimde rehber öğretmen ek dersi olacak mı?

. . Uzaktan eğitimde rehber öğretmen ek dersi olacak mı?

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!
Kapalı
Kapalı