GenelGÜNCELHaberManşet

Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları Isparta Buluşması Canlı İzle

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, koronavirüs salgını nedeniyle ara vermek zorunda kaldığı ‘Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları ’na tekrar başladı. Eğitim buluşmalarını sitemizden canlı olarak izleyebilirsiniz. 23 Eylül tarihli Ziya Öğretmenle Eğitim Buluşmaları Isparta Öğretmen Buluşması ile devam ediyor.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bugüne kadar 50’nin üzerinde ilde gerçekleştirdiği “Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları” programına, koronavirüs salgını nedeniyle internet ortamında devam ediyor.

Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları Isparta Öğretmen Buluşması Canlı İzle 23 Eylül 2020

https://www.youtube.com/watch?v=9YCfPG5I9GQ

Ziya Öğretmen, meslektaşları ile dijital ortamda buluşmalar yapmayı sürdürüyor. Rize, Sakarya, Mersin, Hakkari, Bartın, Edirne, Muş, Çanakkale, Düzce, Kars, Ardahan ve Artvin’ in ardından Ziya Öğretmen bu kez 23 Eylül’ de  Isparta’ daki Öğretmenlerin evlerine konuk oluyor.

ZİYA ÖĞRETMEN İLE EĞİTİM BULUŞMALARI

Ziya Öğretmen, meslektaşları ile dijital ortamda buluşmalar yapmayı sürdürüyor. Rize, Sakarya, Mersin, Hakkari, Bartın, Edirne, Muş, Çanakkale, Düzce, Kars, Ardahan, Artvin’ in ardından Ziya Öğretmen bu kez 23 Eylül’ de Isparta’ daki öğretmenlerin evlerine konuk oldu.

ZİYA ÖĞRETMEN İLE EĞİTİM BULUŞMALARI ARDAHAN

Ziya Öğretmen, dijital Eğitim Buluşmaları’ nın 12’ncisini Ardahan’daki meslektaşları ile gerçekleştirdi. Ardahan’da görev yapan öğretmenlerin her birinin ayrı bir hikayesi vardı. Kimi köy köy dolaşıp materyal dağıtıyor, kimi kendi lojmanına atölyeler yaptığını anlatıyordu. Bakan Selçuk hiç birinin isteğini kırmadı. Her bir isteğe “Arkanızdayız, hemen yapılıyor.” diye yanıt verdi. Koronavirüs salgını sonrası ilk il ziyareti sözü de Ardahan’a gitti. 

ZİYA ÖĞRETMEN İLE EĞİTİM BULUŞMALARI KARS

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda buluşmanın adresi Kars’tı. Meslektaşları Ziya Öğretmen’i Türk bayraklarıyla karşıladı. Kars’ta görev yapan öğretmenler Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Millî Mücadeleyi başlatmak üzere Samsun’a ayak basışının 101. yıl dönümünde birlik ve beraberlik dileklerini paylaştılar, mübarek Kadir Gecesi’nin tüm dünyaya ve ülkemize sağlık ve huzur getirmesini dilediler. Bir gün önce Kağızman ilçesinde yapılan operasyonda şehit düşen Jandarma Yüzbaşı Ferhat Çiftçi’ nin acısı da tazeydi. Türk bayrakları onun için de evlerin en özel köşesinde asılıydı. 

ZİYA ÖĞRETMEN İLE EĞİTİM BULUŞMALARI DÜZCE

Düzce’deki eğitimcilerle aile sohbeti sıcaklığında geçen buluşma sonrasında Bakan Selçuk gelenekselleştiği üzere öz çekim yapmak için ekranlara sırtını döndü. O sırada tüm öğretmenler ellerinde “Kolay Gelsin Sayın Bakanım” yazan dövizleri kaldırdı. Tüm ekran yüzlerce “Kolay gelsin” mesajıyla doldu. Çok duygulandığını ifade eden Bakan Selçuk, “Benim için kolay gelsin demeniz kadar büyük bir hediye yok. Bütün emekleriniz çocuklarımız için bütün çabalarınız için çok teşekkür ediyorum. Hepimize kolay gelsin.” dedi.

ZİYA ÖĞRETMEN İLE EĞİTİM BULUŞMALARI ÇANAKKALE

Çanakkale buluşmasında gündem, öğretmen eğitimiydi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, içinde bulunulan uzaktan eğitim sürecinde dijital becerilerin önemine, dünyada eğitim ve ekonominin dönüşümüne dikkati çekti.

ZİYA ÖĞRETMEN İLE EĞİTİM BULUŞMALARI BARTIN

Küresel koronavirüs salgını dolayısıyla okullardaki eğitime ara verilmesiyle eş zamanlı olarak başlatılan uzaktan eğitim sürecinde verdikleri destekten dolayı Bakan Selçuk meslektaşlarına teşekkür etti.

Bakan Selçuk konuşmasını şöyle devam ettirdi: “İnsanların, toplumların işlerini ne kadar inançla yaptıkları zor zamanlarda belli olur. Bu dönemde öğretmen arkadaşlarım gerçekten büyük bir çaba gösteriyor. Çocuklarımızı yalnız bırakmadınız, velilerimizle irtibatı kesmediniz. Çocukların eksiğinin giderilmesi için elinizden geleni yapıyorsunuz. Bütün bu süreçte gerek uzaktan eğitim gerek mesleki eğitim gerek Bilim ve Sanat Merkezleri’ ndeki üretim anlamında önemli adımlar attık. Dünya ülkelerini de izliyoruz. Emin olun bizim bulunduğumuz nokta oldukça iyi. Bundan da mutluluk duyuyorum.”

Meslektaşlarını da dinlemek istediğini belirten Bakan Selçuk, “Neye ihtiyacınız var ise biz size yardımcı olmaya her zaman hazırız.” diyerek sözü öğretmenlere bıraktı.

“Öğretmenlerimizin yüksek morali bizi çok mutlu ediyor.”

Bartın’daki öğretmenler, Bakan Selçuk ile uzaktan eğitim sürecine ilişkin tespitlerini, veli ve öğrencilerden gelen geri bildirimleri paylaştı. Okul yöneticileri ise kentte koronavirüsle mücadele kapsamında  mesleki eğitim ve BİLSEM’lerde yapılan üretime ilişkin rakamları aktardı.

Bu süreçte Bakanlık üzerinden sağlanan koordinasyonun sürecin iyi yönetilmesinde önemli bir unsur olduğunu belirten öğretmenler, farklı mekanlarda olunsa da herkesin kendisini aynı bütünün parçası olarak hissettiğinin altını çizdiler.

Öğretmen Canan Uçar, bu sürecin uzaktan eğitimde gönül temasını ve teknolojiyi doğru kullanmayı öğrettiğine işaret etti.

30 yıllık öğretmen Kadriye Yolcu ise hala stajyerliğindeki heyecanı yaşadığını dile getirdi.

Eşi de kendisi gibi öğretmen olan Elif Topaloğlu ise evlerin okula dönüştüğünü, eşinin, kendisinin ve iki kızının farklı odalarda ders yaptığını anlattı.

Öğretmenlerin bu yüksek moralinin kendisini çok mutlu ettiğini belirten Bakan Selçuk da “Uzaklaştıkça yakınlaşıyoruz diyerek farklı beceriler kazanma fırsatımız oldu.” diye konuştu.

Öğretmenlerin yanlarında bulunan çocukları ile de sohbet eden Bakan Selçuk, onların uzaktan eğitimle ilgili değerlendirmelerini de dinledi.

. .

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı