Ziya Öğretmen ile Türkiye Zümresi 10 Eylül 2020 Okul Öncesi Zümresi

Ziya Öğretmen’ le Türkiye Zümresi 10 Eylül 2020 Okul Öncesi Zümresi Canlı İzle

Ziya Öğretmen ile Türkiye Zümresi 10 Eylül 2020 (Okul Öncesi Zümresi) Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, koronavirüs salgını nedeniyle uzaktan eğitim sürecinde Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları ile öğretmenlerle buluşmuştu. 2020-2021 eğitim yılında da Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Türkiye Zümresi ile öğretmenlerle buluşmaya devam ediyor.

Ziya Öğretmen ile Türkiye Zümresi 10.09.2020 Perşembe günü Okul Öncesi zümresi ile devam ediyor. Saat 16:00 da başlayacak olan Ziya Öğretmen’ le Türkiye Okul Öncesi zümresini sitemizden de canlı olarak izleyebilirsiniz.

Ziya Öğretmen ile Türkiye Zümresi (Okul Öncesi Zümresi) Canlı İzle 10 Eylül 2020

Türkiye’ nin 81 ilinde çalışan okul öncesi öğretmenleri ile uzaktan gerçekleştirilen toplantıda Milli Eğitim Bakanı Ziya SELÇUK öğretmenlerin soruları cevapladı. Görüşmede öne çıkan konular şu şekilde:

SORU: Uzaktan eğitimde EBA da Okul Öncesine yer verilecek mi?

CEVAP: EBA’ da Okul Öncesine de yer verilecek. Yakında bunun duyurusu Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacak.

SORU: Pandemi döneminde veliler anaokulu ücreti ödeyecek mi?

CEVAP: Okul öncesi eğitim henüz zorunlu olmamasına rağmen, zorunlu eğitime ayrılan bütçeden kısmen okul öncesine de pay verilmeye çalışıyor. Salgınla ilgili bazı ihtiyaç malzemeleri noktasında tüm okullara destek olunuyor. Okul öncesi zorunlu olmadığı için bütçeleme noktasında iller bazında sorunlar var. Bunları da çözmeye çalışıyoruz.

SORU: Okul Öncesi çocukları sınıfta maske takacak mı?

CEVAP: Bu konuda Bilim Kurulunun hazırlamış olduğu rehbere göre karar alıyoruz. Orada okula giriş ve çıkışlar ile teneffüslerde maske takılmasına yönelik ibare var. Sınıflar havalandırıldığı taktirde dersin içinde maskenin takılmaması ile ilgili esneklikten söz edilebilir.

SORU: Bu sene kulüp sınıfları açılacak mı? Yemekhaneler açılacak mı?

CEVAP: Yemekhane konusunda sınırlılıklar var. Bilim Kurulunun hazırlamış olduğu rehberde şu an riskli olduğu belirtiliyor. Çocukları ve öğretmenleri riske atmayacağız.

SORU: Uyum Haftası nasıl olacak? Uyum Haftasında hangi etkinlikler kullanılacak?

CEVAP: Uyum haftasının hangi saat nasıl gerçekleştirileceği ile ilgili tüm dokümanlar ve kılavuzlar hazır. Bununla ilgili her şey size ulaştırılacak.

SORU: Veliler çocukları okula göndermek istemiyor.

CEVAP: Okulları ilk etapta sınırlı gün ve saatler için açacağız. Kontrol edebileceğimiz sınırlı grup olduğu için daha güvenliyiz. Okulun güvenilir yer olduğunu veliler gördükçe çocuklarını okula göndermek isteyeceklerdir.

SORU: Pandemi nedeniyle kayıtlarda düşüş var. Öğretmenler bu sene norm fazlası kalır mı?

CEVAP: Salgın mücbir sebep sayıldığından bu sene için norm fazlalığını esnek değerlendirebiliriz.

Ziya Öğretmen ile Türkiye Zümresi

. .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir