GenelGÜNCELHaberManşet

E-Okul Öğrenci Nakilleri Açılıyor

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 19.11.2020 tarih ve 16964289 sayılı makam oluru ile kapatılan öğrenci nakil işlemleri tekrar açılıyor.

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmî/özel eğitim kurumlarında isteğe bağlı nakil ve geçiş işlemleri. Covid-19 salgını nedeniyle alınan tedbirlere ek olarak alınan karar gereği öğrenci hareketliliğinin azaltılması adına durdurulmuştu.

Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Covid-19 salgınının yayılma hızının düşmesi, etkilerinin azalması, hayatın olağan akışına dönmesi sürecinin de başarıyla tamamlanabilmesi adına nakil ve geçiş işlemlerinin; 

-Temel eğitim düzeyindeki öğrenciler için Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda dönem atlatma işlemleri tamamlandıktan sonra, 

-Ortaöğretim düzeyindeki öğrenciler için ise Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinin 37 ve 38. Maddesi hükümleri doğrultusunda yapılan isteğe bağlı öğrenci nakil işlemlerinin yarıyıl tatilinin ilk haftasından itibaren haftalık olarak yapılmasına karar verilmiştir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı