GenelGÜNCELHaberManşet

Okul Öncesi ve 1. Sınıf Öğretmenleri Eylül Ayında Ne Kadar Ek Ders Ücreti Alabilecek? 2020 Eylül Ayı Ek Ders Hesaplaması Nasıl Olacak?

Öğretmenlere 2020 Eylül ayında ek ders ücreti verilecek mi? Öğretmenlere 21 Eylül’den Sonra Ek Ders Ücreti Ödenecek mi? Öğretmenlere 31 Ağustos – 18 Eylül Tarihleri Arasında Ek Ders Ücreti Nasıl Verilecek? 2020 Eylül Ayı Ek Ders Hesaplaması Nasıl Olacak? Okul Öncesi ve 1. Sınıf Öğretmenleri Eylül Ayında Ne Kadar Ek Ders Ücreti Alabilecek?2020 Eylül Ayı Ek Ders hesaplaması. Ayrıntılar haberimizde…

Bilindiği üzere 2020-2021 eğitim yılı 31 Ağustos 2020 tarihinde uzaktan eğitim şeklinde başlamış ve 31 Ağustos – 18 Eylül tarihleri arasında tüm öğretmenler uzaktan eğitim vermişlerdir. (Okul öncesi ve 1. sınıf öğretmenleri hariç) 21 Eylül’ den itibaren ise Okul öncesi ve 1. sınıflar için haftada 1′ er gün uyum eğitimi yapılmıştı. 28 Eylül’den itibaren ise okul öncesi ve 1. sınıf öğretmenleri haftada 2 şer gün yüz yüze eğitim vermeye devam edecek olup, diğer kadem öğretmenleri ise uzaktan eğitime devam edecektir.

Okul Öncesi ve 1. Sınıf Öğretmenleri Ek Ders Ücreti Alacak mı?

Okul öncesi ve 1. sınıf öğretmenleri 21 Eylül – 25 Eylül tarihleri arasında seyreltilmiş şekilde 1′ er gün eğitim verdiler. Bu durumda 1 gün eğitim veren öğretmen 5 saat ders verdiği için ek ders ücreti hak etmeyecektir. 2 grup şeklinde eğitim veren öğretmenler ise 10 saat ders verdiklerinden 1 saat planlama ve hazırlık ücreti alabilecektir. Ayrıca uyum haftasında nöbet tutan öğretmen 3 saat nöbet ücreti hak etmiş olacak.

2. Hafta (28 Eylül -2 Ekim) okul öncesi ve 1. sınıf öğretmenleri öğrencilere 2 şer gün eğitim verecek olup, sınıfı kalabalık olan öğretmenler sınıfını 2′ ye bölüp 4 gün eğitim verebilecektir. Bu durumda 2 gün eğitim veren öğretmen 10 saat ders karşılığında 1 saat planlama ve hazırlık ücreti alacaktır. 4 gün eğitim veren öğretmen ise 20 saat’ in 18 saatini maaş karşılığı girmiş olacak ve 2 saati ek ders 2 saati de hazırlık ve planlama ücreti olarak toplam 4 saat ek ders ücreti hak etmiş olacaktır. 2. hafta nöbet görevi olan öğretmenler ayrıcı 3 saat nöbet ücreti alacaktır.

OKUL ÖNCESİ VE 1. SINIF ÖĞRETMENLERİ EYLÜL AYI EK DERS ÜCRETİ HESAPLAMASI:

21 -25 Eylül Haftası:1 grubu olan öğretmen nöbet tutmuş ise sadece 3 saat nöbet ücreti alacaktır. (Toplam 3 saat)
21 -25 Eylül Haftası:2 grubu olan öğretmen 1 saat planlama ve hazırlık ücreti, nöbet tutmuş ise 3 saat de nöbet ücreti alacaktır. (Toplam 4 saat)
28- Eylül – 2 Ekim Haftası1 grubu olan öğretmen 1 saat planlama ve hazırlık ücreti, nöbet tutmuş ise 3 saat de nöbet ücreti alacaktır. (Toplam 4 Saat)
28- Eylül – 2 Ekim Haftası2 grubu olan öğretmen 2 saat ek ders ücreti, 2 saat planlama ve hazırlık ücreti, nöbet tutmuş ise 3 saat de nöbet ücreti alacaktır. (Toplam 7 Saat)

Not: Okul öncesi ve 1. sınıf öğretmenlerinin sadece yüz yüze ders verdiği düşünülerek yukarıdaki hesaplama yapılmıştır. Öğretmeneler uzaktan eğitim verdiler ise verdikleri uzaktan eğitim saatleri de hesaplamaya dahil edilir.

Not: Rehberlik ve BT Formatör öğretmenleri 31 Ağustos tarihinden itibaren fiilen görevlerin başında olmak koşuluyla haftalık 18 saat ek ders ücreti alacaktır.

Diğer öğretmenlerin vermiş oldukları uzaktan eğitimde maaş karşılığını tamamladıktan sonraki kısmı ek ders ücreti olarak hesaplanacaktır.

2020 Eylül Ayı Ek Ders Hesaplaması

. . 2020 Eylül Ayı Ek Ders Hesaplaması

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı