GenelGÜNCELHaberManşet

Ali YALÇIN’ dan Okul Öncesi Yüz Yüze Eğitim Eleştirisi

Okul öncesi öğretmenlerinin sosyal medyada bakıcıdegilogretmeniz etiketiyle paylaşımlarının ardından, Memur-Sen ve Eğitim Bir Sen Genel Başkanı. Ali YALÇIN Milli Eğitim Bakanlığının son genelgesini eleştirerek, “okul öncesi öğretmenlerimizin bakıcı gibi değerlendirilmesi algısını ortaya çıkarmıştır” dedi. Ali YALÇIN’ ın kişisel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım şöyle;

1] MEB’in 31 Aralık tarihine kadar okulları kapatmasını “Her işin başı Sağlık” diyerek makul görmüş, bir süre daha sabrederek Salgının  etkisinin azalacağına katkı sağlayacak bu kararı yerinde bulmuştuk.

2] Bugün yayınlanan yeni genelgeyle okul öncesi kurumların yüz yüze eğitime başlatılması, ya eğitim kurumlarının salgına  olumsuz bir etkisinin olmadığını ya da burada çalışan öğretmenlerimizin bakıcı gibi değerlendirilmesi algısını ortaya çıkarmıştır.

3] Esas olan eğitimin yüz yüze  yapılması ancak bu karar eğitim kurumlarının kapatılma gerekçesiyle uyuşmuyor. Bakanlık kararını yeniden gözden geçirmeli, pandemiye olumsuz etkisi olmayacaksa; 1- 8 – 12. Sınıflar ve DYK’ dan başlayarak kademeli bir şekilde tekrar yüz yüze eğitim olmalı.

bakıcıdegilogretmeniz

. . bakıcıdegilogretmeniz

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı