GenelGÜNCELHaberManşet

Okul Öncesi Eğitim Kurumlarında (Anaokulu Anasınıfı ve Uygulama Sınıfları) Yüz Yüze Eğitim Devam Edecek

Anaokulları Yüz Yüze Eğitime Devam Edecek mi? Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü 20.11.2020 tarih ve E. 16988740 sayılı Okul Öncesi Eğitim Kurumlarında Yüz Yüze Eğitim konulu resmi yazı yayımladı. Buna göre resmi ve özel tüm anaokulu, ana sınıfı ve uygulama sınıflarında haftada 5 (beş) gün yüz yüze eğitim yapılmaya devam edilecek.

20 Kasım 2020 – 04 Kasım 2021 tarihleri arasında uzaktan eğitim yoluyla devam edileceği, resmi ve özel tüm anaokulu, ana sınıfı ve uygulama sınıflarında tüm derslerin canlı sınıf uygulamalar, TRT EBA TV. EBA portal ve açık kaynaklı diğer platformlar üzerinden uzaktan eğitim yoluyla işleneceği belirtilmişti. Ancak yapılan değerlendirmeler sonucu resmi ve özel tüm anaokulu, ana sınıfı ve uygulama sınıflarında haftada 5 (beş) gün yüz yüze eğitim yapılmaya devam edilecek.

Buı kapsamda okul öncesi eğitim kurumlarında

Haftada 5 gün günde 6 etkinlik saati süreyle aralıksız yüz yüze eğitim yapılacak ve bir etkinlik saati 30 dakika olacak.

Okulun fiziki imkanları doğrultusunda bir gruptaki çocuk sayısı en az 5 olacak şekilde şube tanımlamaları yapılabilecek.

Fiziki imkanları uygun olan okul öncesi eğitim kurumlarında salgın ile ilgili tüm tedbirlerin alınması şartıyla çocuk kulüpleri açılabilecek.

Okula kayıtlı olup yüz yüze eğitimi tercih etmeyen ailelerin çocuklarının kayıtları silinmeyecek. Bu çocukların da EBA Anaokulunu izlemeleri ve diğer eğitim materyallerinden faydalanmaları için gerekli önlemler alınacaktır.

Anaokulları Yüz Yüze Eğitime Devam Edecek

. . Anaokulları Yüz Yüze Eğitime Devam Edecek mi?

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!
Kapalı
Kapalı