GenelGÜNCELHaberManşet

Okul Öncesi Öğretmenlerinden MEB’ e Bakıcı Değil Öğretmeniz Tepkisi

Okul Öncesi Öğretmenlerinden MEB’ e Bakıcı Değil Öğretmeniz Tepkisi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ ın başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu toplantısında tüm özel ve resmi okulların 04.01. 2020 tarihine kadar uzaktan eğitime geçilmesi kararı alınmıştı. Yine Koronavirüs tedbirleri kapsamında İçişleri Bakanlığı. 81 ile genelge göndermiş ve genelgede 20 yaş altındakilerin 13:00-16:00 saatleri dışında sokağa çıkmaları yasaklanmıştı.

Milli Eğitim Bakanlığı bugün Okul Öncesi Eğitim Kurumlarında Yüz Yüze Eğitim başlıklı bir genelge yayınlayarak okul öncesi eğitim kurumlarının haftada 5 gün 3 iş saati açık olacağı kararını aldı. Kararın çalışan anne-babaların isteği üzerine alındığı düşünülüyor.

Kararın ardından okul öncesi öğretmenleri bakıcı olmadıklarını ve ana sınıflarının tekrar kapatılmasını Milli Eğitim Bakanlığı’ndan talep etti ve sosyal medyadan #bakıcıdegilogretmeniz başlıklı mesajlar paylaşıldı.

Bakıcı Değil Öğretmeniz etiketli paylaşımların bir kısmı şöyle;

Okul öncesi eğitime bakış artık eskisi gibi değil derken bugün artık eskisinden de kötü! Yıllardır “Okul öncesi eğitim” için ördüğümüz tuğlaları tek cümlenizle yıkıp attınız!

Yarım saatlik sınavları riskli görüp erteleyip, bizleri günde 3 saat sınıfta tutmak ? Hemde bakıcı muamelesiyle.. #bakıcıdegilogretmeniz

Okula iki gün gelen 1.sınıf öğrencileri için bu durum riskli bulundu ama onlardan sadece bir yaş küçük olan anasınıfı öğrencilerinin kesintisiz 5 gün yüz yüze eğitim alması riskli bulunmadı. Sizce de bu işte bir gariplik yok mu?

Okul Öncesi Eğitimin amaçları arasında çalışan ailelerin çocuklarına bakıcılık yazmıyor. Amaç bu olmamalı

Çalışan aileler için Anaokulu öğretmenleri bakıcı değildir. Bizlerin elinde sihirli değnek yok maalesef, ilkokul 1. Sınıfa geçtiklerinde aileler ne yapıyor?? Bari en azından 15 gün karantina olsaydı

20 yaş altı çocuklara sokağa çıkma yasağı veren bir bakan @drfahrettinkoca ve okulöncesi çocuklarını okullara gönderen bir bakan @ziyaselcuk.. Şimdii biz saglık bakanına göre risk altında mıyız yoksa eğitim bakanına göre değersiz miyiz???

Eğitimciler açısından “bazıları için risk, bazıları için bakıcılık işi var” anlamına gelen ayrımcı karar gözden geçirilmelidir.

Okul öncesi öğretim ve denetlemeyi tekrar gözden geçirmeniz gerekir. İstekler veli ye değil durumun sağlık koşullarına bağlıdır.

Bakıcı Değil Öğretmeniz
Bakıcı Değil Öğretmeniz

. .

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: Content is protected !!
Kapalı
Kapalı