GenelHaber

Lise 2. Dönem Sınav Konuları

Lise 2. dönem sınav konuları hangileri? Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 15 Nisan 2021 tarihli Yüz Yüze ve Uzaktan Eğitim ile Sınav Uygulamaları konulu resmi yazı yayımladı. Buna göre 2020-2021 eğitim ve öğretim yılının ikinci döneminin birinci sınavları 1 Kasım 2020-26 Mart 2021 tarihleri arasında işlenen konu ve kazanımları kapsayacak şekilde ilgili zümrelerce hazırlanacak. Sınavlar ise 3 Mayıs 2021 tarihinden itibaren uygulanmaya başlanacak.

9. Sınıf 2. Dönem Sınav Konuları İçin Tıklayınız.

10. Sınıf 26 Mart’a Kadar Olan 2. Dönem Sınav Konuları İçin Tıklayınız

11. Sınıf 2. Dönem Sınav Konuları İçin Tıklayınız

12. sınıf 2. Dönem Sınav Konuları İçin Tıklayınız

Liselerde 1. dönem 1. sınavları 1 Kasım’ a kadar olan konulardan yapılmıştı. Peki 2. dönemde hangi konulardan sınav yapılacak? Milli Eğitim Bakanlığı bu konu ile ilgili 15 Nisan 2021 tarihinde resmi yazı yayınlamıştır.

Milli Eğitim Bakanlığının 15 Nisan 2021 tarihli Yüz Yüze ve Uzaktan Eğitim ile Sınav Uygulamaları konulu resmi yazısı…

Liselerde sınavlar Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğine göre yapılacaktır. Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinin 45. Maddesinin d bendinde “Soruların, bir önceki sınavdan sonra işlene konulara ağırlık vermek suretiyle geriye doğru azalan bir oranda tüm konuları kapsaması esastır.” denilmektedir.

2. Dönem 1. yazılı konularında 2. dönemde işlenen konulardan daha fazla soru çıkması beklenebilir. Lise 2. dönem Sınav Konuları…

Lise 2. Dönem Sınav Konuları
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı